Valaki segítene a lineáris függvényekben? SOS

Holnap írunk matekból és fogalmam sincs mi ez próbáltam kiszámolni az f(x)2+4x et de fogalmam sincs mi az a f meg hova kell rajzolni a négyet meg semmit.Ha lehet valaki szájbarágósan elmondaná?Előre is nagyon köszönöm!!!

2017. dec. 11. 00:33
 1/10 anonim ***** válasza:
70%
Hamar eszedbejutott...
2017. dec. 11. 00:36
 2/10 anonim ***** válasza:

f(x) = 2 + 4x ?


f(x) azt jelenti, hogy függvénye, tehát függ az x -től.

de ezt helyettesíthetjük pl y -nal is.


Egy adott x értéknél az f(x), vagyis y értéke az ottani x értékének a négyszerese plusz 2.

2017. dec. 11. 00:37
 3/10 A kérdező kommentje:
Igen jókor jutott eszembe egész nap tanultam de kiderült hogy máshogy kell csinálni mint hogy gondoltam:)
2017. dec. 11. 00:42
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha fel akarod rajzolni a függvény grafikonját:

1. derékszögű koordináta rendszer, vízszintest elnevezed X-nek, függőleges tengelyt Y-nak.

(hagyjál a felső részénél helyet, mert elég meredek a függvény)

2. behelyettesíted x helyére az egész számokat. pl, -1, 0, 1, 2

és amit kapsz a 2+4x alapján az lesz az adott x-hez tartozó y érték.

3. ezt a négy pontot megjelölöd és ha összekötöd őket, már látod is, hogy hol metszi az X és az Y tengelyt

4. ahol az X tengelyt metszi 0=2+4x egyenlet alapján kiszámolod, hogy x=-0,5, ez a zérushelye

5. meredeksége az x együtthatója, tehát 4

2017. dec. 11. 00:47
 5/10 A kérdező kommentje:
de nem értem hogy 2+4x azt hogy kell, vagyis az xre rakjam a 2-t és az y-on a 4et és ahol az metszi egymást az egy pont vagy hogy? nem hiszem el hogy ennyire hülye vagyok..
2017. dec. 11. 00:57
 6/10 anonim ***** válasza:

Akkor másképpen:


f(x) = 2+4x


Ne foglalkozz az f(x)-el, koncentrálj csak a 2+4x-re.


A koordinátarendszeren van az "x" tengelyed. Az "x" értékét behelyettesíted, kiszámolod, kapsz egy számot, az lesz "x" helyen az "y" értéke.


Pl.:

x=1 helyen y=2+4*(1)=6

x=2 helyen y=2+4*(2)=10

x=3 helyen y=2+4*(3)=14

[...]


Mivel ez egy lineáris függvény, ezért szerencséd van, mert egyetlen vonallal összekötheted ezeket a pontokat. A rossz hír viszont az, hogy gondolom nem csak lineáris függvény lesz a dolgozatban, szóval tudnod kéne az alaptípusokat, mert anélkül meg vagy lőve.

2017. dec. 11. 01:14
 7/10 A kérdező kommentje:
az egyenletek grafikus megoldása a fő téma a dolgozatba de jobb ha először magát az egyenletet megtudom oldani
2017. dec. 11. 01:34
 8/10 anonim ***** válasza:
Ezen konkrétan nem kell semmit megoldani, csak behelyettesíted az x-et. De pl. x^2 vagy gyök(x) függvénynél már bajban leszel, ha nem tudod hogyan néz ki. De ezt már kár erőltetni, mert nem fogod pár óra alatt megtanulni.
2017. dec. 11. 01:58
 9/10 anonim válasza:

[link]

matematika➡függvények. itt szerintem egész jól elmagyarázzák. :)

2017. dec. 11. 02:41
 10/10 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen mindenkitől a segítséget!:)
2017. dec. 11. 07:15