Három feladat megoldásában kérem a segitségeteket?


[link]


Köszönöm!


2017. dec. 10. 19:55
 1/5 anonim ***** válasza:

2.

első tálcán eredetileg: x db


ekkor (x-7)/3=(72-x)+7

Ebből x=61


Tehát 61 és 11 rétes volt a két tálcán.

2017. dec. 10. 20:32
 2/5 anonim ***** válasza:

3.

Az első fajta rétes lehet 4 féle, a második is 4 féle lehet.

Ez 4*˘4=16 féle, de ahol különbözőek, ott azokat kétszer számoltuk. Ez 6 db, tehát 16-6=10 lehetőség van.


Másik megközlítés. A, B, C és D betűvel jelölve a 4 féle rétes.


Ekkor a lehetőségek

AA

AB

AC

AD

BB

BC

BD

CC

CD

DD

2017. dec. 10. 20:38
 3/5 A kérdező kommentje:

2.

"az első tálcán éppen háromszor annyi lessz,mint a másodikon" ,hogy jön akkor ki?

2017. dec. 10. 20:57
 4/5 anonim ***** válasza:

Kezdetben az elsőn 61, a másodikon 11.

Ha az elsőről átrakunk 7 darabot a másodikra, akkor az elsőn 61-7=54 db lesz, a másodikon 11+7=18 db.

És 18*3=54 avagy 54/3=18.

2017. dec. 10. 21:02
 5/5 A kérdező kommentje:

Értem már,köszönöm!

Az utolsóban is segitenél?

2017. dec. 10. 21:18