2017. dec. 10. 17:38
1/2 anonim válasza:
5-öt megy jobbra, 6-ot fel.
Összesen 11-et lép, az kérdés, hogy 5db J és 6db F betű hány 11 hosszú szót tudunk csinálni.
A J-ket letehetjük (11 alatt az 5) féleképpen. Az üres helyek mindegyike F lesz.
2/2 anonim válasza:
Az origóra írj egy 1-est, valamint az origó oszlopában és sorában lévő pontokra is. A többi ponthoz a közvetlen jobbra lévő és alatta lévő pontok számainak összegét kell írnod, tehát például az (1;1) ponthoz a (0;1) és (1;0) pontok számának összegét, vagyis 1+1=2-t kell írnod, ezután a (2;1) ponthoz az (1;1) és (2;0) pontok számának összegét, vagyis 2+1=3-at. Ezt addig csinálod, amíg el nem jutsz az (5;6) ponthoz.