Egy kordinata rendszer origojában ül Sün öcsike. Innen az x tengely illetve az y tengely pozitiv irányába egységnyi hosszú ugrásokkal halad. Hányféleképpen juthat el sün a P (5'6) pontba?

2017. dec. 10. 17:38
 1/2 anonim ***** válasza:

5-öt megy jobbra, 6-ot fel.

Összesen 11-et lép, az kérdés, hogy 5db J és 6db F betű hány 11 hosszú szót tudunk csinálni.


A J-ket letehetjük (11 alatt az 5) féleképpen. Az üres helyek mindegyike F lesz.

2017. dec. 10. 17:55
 2/2 anonim ***** válasza:
Az origóra írj egy 1-est, valamint az origó oszlopában és sorában lévő pontokra is. A többi ponthoz a közvetlen jobbra lévő és alatta lévő pontok számainak összegét kell írnod, tehát például az (1;1) ponthoz a (0;1) és (1;0) pontok számának összegét, vagyis 1+1=2-t kell írnod, ezután a (2;1) ponthoz az (1;1) és (2;0) pontok számának összegét, vagyis 2+1=3-at. Ezt addig csinálod, amíg el nem jutsz az (5;6) ponthoz.
2017. dec. 10. 17:58