Tudnátok segíteni ebben? :|

2017. dec. 6. 10:11
 1/3 anonim ***** válasza:

Táblázatkezelővel annyira jutottam, hogy két megoldás van.

34,59 fok és 77,22 fok. Nem tudom, hogy lehet megoldani.

2017. dec. 6. 11:31
 2/3 anonim ***** válasza:
A 400 métert úgy értelmeztem, hogy a vízszintes távolság annyi.
2017. dec. 6. 11:33
 3/3 tatyesz ***** válasza:

vízszintes irányú sebesség: v₀∙cosα=100∙cosα

megtett út vízszintesen: 400=100∙cosα∙t

az eltelt idő: t=4/cosα


függőleges irányú kezdősebesség: v₀∙sinα=100∙sinα

megtett út függőlegesen: 160=-1/2gt²+v₀∙sinα∙t


160=-1/2∙10∙(4/cosα)²+100∙sinα∙4/cosα

2=-1/cos²α+5∙sinα/cosα /∙cos²α

2∙cos²α=-1+5∙sinα∙cosα

Ezt kell megoldani, amire kijön α=76,9° és α=34,9°

2017. dec. 7. 13:43