Tudnátok segíteni ebben? :|2017. dec. 6. 10:11
1/3 anonim válasza:
Táblázatkezelővel annyira jutottam, hogy két megoldás van.
34,59 fok és 77,22 fok. Nem tudom, hogy lehet megoldani.
2/3 anonim válasza:
A 400 métert úgy értelmeztem, hogy a vízszintes távolság annyi.
3/3 tatyesz válasza:
vízszintes irányú sebesség: v₀∙cosα=100∙cosα
megtett út vízszintesen: 400=100∙cosα∙t
az eltelt idő: t=4/cosα
függőleges irányú kezdősebesség: v₀∙sinα=100∙sinα
megtett út függőlegesen: 160=-1/2gt²+v₀∙sinα∙t
160=-1/2∙10∙(4/cosα)²+100∙sinα∙4/cosα
2=-1/cos²α+5∙sinα/cosα /∙cos²α
2∙cos²α=-1+5∙sinα∙cosα
Ezt kell megoldani, amire kijön α=76,9° és α=34,9°