Arányos osztásos matek házi?


Sziasztok. Elkéne egy kis segítség. A héten beteg voltam és hiányoztam a suliból. És adott a tanár házit, amit nem értek.

1. Lali hosszúnadrágjának szára 55 cm-el hosszabb mint a fürdőnadrágjáé. Milyen hosszú Lali két nadrágjának szára, ha arányuk: 8:3

2. Jocó és Béci testvérek. Jocó spórolós, Béci viszont szeret költekezni, ezért Jocónak 900ft-tal több pénze van. Két gyerek pénzének aránya: 12:7

3. Három szereplő egy autó megjavításáért 136 000 ft-ot kapott. Mennyit kaptak külön külön, ha az dolgozásuk aránya 4:5:7. Légyszi részletesen válaszoljatok! Köszönöm



2017. dec. 5. 20:09
 1/1 anonim ***** válasza:

1.

8 rész – 3 rész = 5 rész a különbség

A különbség 55 cm = 5 rész → 1 rész = 55 cm : 5 = 11 cm

8 rész = 8 * 11 cm = 88 cm

3 rész = 3 * 11 cm = 33 cm

Ellenőrzés: 88 cm – 33 cm = 55 cm



2.

12 rész - 7 rész = 5 rész a különbség

A különbség 900 Ft = 5 rész → 1 rész = 900 Ft : 5 = 180 Ft

12 rész = 12 * 180 Ft = 2 160 Ft

7 rész = 7 * 180 Ft = 1 260 Ft

Ellenőrzés: 2 160 Ft – 1 260 Ft = 900 Ft



3.

4 rész + 5 rész +7 rész = 16 rész

Az összes rész 16 rész =136 000 Ft → 1 rész = 136 000 Ft : 16 = 8 500 Ft

4 * 8 500 Ft = 34 000 Ft

5 * 8 500 Ft = 42 500 Ft

7 * 8 500 Ft = 59 500 Ft

Ellenőrzés: 34 000 Ft + 42 500 Ft + 59 500 Ft = 136 000 Ft


Nem tudom, hogy milyen módszert tanítottak; én így gondolkodva tudtam megoldani.

2017. dec. 5. 22:10