Valaki elmagyarázná a matekot? (Osztás algebrai törtekkel)

1/3a² - 5a/7 + 8/a - 2/a² (A per a törtvonal. Annyit megadtak, hogy a közös nevező: 21a². Azt tudom, hogy amennyivel kell szorozni az nevezőt annyival kell a számlálót is megszorozni. De az a-t mennyivel szorzom, hogy 21a²-et kapjak? Meg a sima 7-et, hogy 21a² legyen?)

2017. dec. 5. 00:41
 1/3 anonim ***** válasza:
57%

21a * a = 21a²

3a² * 7 = 21a²

2017. dec. 5. 01:42
 2/3 anonim ***** válasza:

7/21a² - 15a³/21a² + 168a/21a² - 42/21a² = (7-15a³+168a-42)/21a² = (-15a³+168a-35)/21a²


az a-t mennyivel szorzom, hogy 21a²-et kapjak

21a²/a = 21a


a sima 7-et, hogy 21a² legyen

21a²/7 = 3a²

2017. dec. 5. 23:46
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi:) Ment a zöld pacsi:)
2017. dec. 6. 00:01