2017. okt. 17. 17:07
 1/1 anonim ***** válasza:

3X-2(5X-4)=9-5X


Először felbontod a zárójelet, ezt úgy tudod megoldani, hogy megszorzod -2-vel az zárójelben lévő kifejezés minden tagját:


3X-10X+8=9-5X


Utána az egyik oldalra gyűjtöd az X-eket, a másikra a számokat, ezt úgy tudod megoldani, hogy -8+5X


3X-10X+5X=9-8


A bal oldalon lesz 3-10+5=-2X, a jobb oldalon 1


-2X=1


ezt elosztod -2-vel, hogy X-et kapj:


X=-1/2

2017. okt. 17. 17:32