2017. okt. 17. 17:07
1/1 anonim válasza:
3X-2(5X-4)=9-5X
Először felbontod a zárójelet, ezt úgy tudod megoldani, hogy megszorzod -2-vel az zárójelben lévő kifejezés minden tagját:
3X-10X+8=9-5X
Utána az egyik oldalra gyűjtöd az X-eket, a másikra a számokat, ezt úgy tudod megoldani, hogy -8+5X
3X-10X+5X=9-8
A bal oldalon lesz 3-10+5=-2X, a jobb oldalon 1
-2X=1
ezt elosztod -2-vel, hogy X-et kapj:
X=-1/2