A) Határozzuk meg a belső energia megváltozást! B) Mennyi munkát végzett a kitáguló nitrogén?

Egy hőszigetelt falú hengerbe zárt 30g tömegű,250 Celsius hőmérsékletű nitrogéngáz kitágult, és hőmérséklete -20 Celsius-ra csökkent. A nitrogén fajhője állandó térfogaton 740 J/kg*K. a) Határozzuk meg a belső energia megváltozást! b) Mennyi munkát végzett a kitáguló nitrogén?

2017. dec. 3. 13:10
 1/3 anonim ***** válasza:
ΔEb = c * m * ΔT = 740 J/(kg*K) * 0,03 kg * 270 K = 5994 J. Ennyi munkát végzett a nitrogén.
2017. dec. 3. 13:45
 2/3 anonim ***** válasza:

Valami nem jó, mert egy másik képlet más eredményt ad.

ΔEb = 3/2 * n * R * ΔT = 3/2 * 1,071 mol * 8,31 J/(mol*K) * -270 K = -3605 J

2017. dec. 4. 00:16
 3/3 anonim ***** válasza:
Nitrogénnél 5/2 a szorzó, úgy jó lesz.
2017. dec. 4. 01:59