Andrea és Gabi közösen, de különböző edzésmódszerrel készülnek egy futóversenyre. A felkészülés első hetében mindketten 15km-t, a a felkészülés tizenharmadik hetében pedig már mindketten 81km-t futnak. Akkor?


A) Hány km-el fut többet hétről-hétre Andrea?

B) Hány km-t fut Andrea a 11 hét alatt összesen?

C) Gabi hétről hétre ugyanannyi százalékkal növeli a lefutott táv hosszát. Hány százalékkal fut többet hétről hétre Gabi?


2017. dec. 3. 09:03
 1/1 anonim ***** válasza:

A) Számtani sorozat, ahol a1=15, a13=81, kérdés a d.

B) Kérdés az S11 =ha elírtad, akkor S13).

C) Mértani sorozat, ahol a1=15, a13=81, kérdés a q. A végeredmény q=1,valami lesz, ebből a százalékot úgy kapod meg, hogy megszorzod 100-zal és kivonsz belőle 100-at, például ha q=1,257 jön ki, akkor 100*1,257=125,7, 125,7-100=25,7, tehát 25,7% a növkedés napról-napra.

2017. dec. 3. 11:09