A) Hány km-el fut többet hétről-hétre Andrea?
B) Hány km-t fut Andrea a 11 hét alatt összesen?
C) Gabi hétről hétre ugyanannyi százalékkal növeli a lefutott táv hosszát. Hány százalékkal fut többet hétről hétre Gabi?
2017. dec. 3. 09:03
1/1 anonim válasza:
A) Számtani sorozat, ahol a1=15, a13=81, kérdés a d.
B) Kérdés az S11 =ha elírtad, akkor S13).
C) Mértani sorozat, ahol a1=15, a13=81, kérdés a q. A végeredmény q=1,valami lesz, ebből a százalékot úgy kapod meg, hogy megszorzod 100-zal és kivonsz belőle 100-at, például ha q=1,257 jön ki, akkor 100*1,257=125,7, 125,7-100=25,7, tehát 25,7% a növkedés napról-napra.