hogyan kell kiszámolni?2017. dec. 2. 15:38
1/1 anonim válasza:
három dobásból pontosan három hatos: 1/6 * 1/6 *1/6 =1/216
három dobásból pontosan két hatos:
1/6 * 1/6 *5/6 *3=15/216
három dobásból pontosan egy hatos:
1/6 * 5/6 *5/6 *3=75/216
három dobásból nincs hatos: 5/6 * 5/6 *5/6 =125/216