Mi annak a valőszínűsége, hogy ha egy dobókockával háromszor dobunk egymás után, akkor dobunk hatost? Pontosan két hatos dobunk? Nem dobunk hatost?

hogyan kell kiszámolni?

2017. dec. 2. 15:38
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

három dobásból pontosan három hatos: 1/6 * 1/6 *1/6 =1/216

három dobásból pontosan két hatos:

1/6 * 1/6 *5/6 *3=15/216

három dobásból pontosan egy hatos:

1/6 * 5/6 *5/6 *3=75/216

három dobásból nincs hatos: 5/6 * 5/6 *5/6 =125/216

2017. dec. 2. 16:03