Utalj a főnévi igenév személyragjával az alany számára és személyére!


Illik mindenkinek köszönni. T/2.........


Nem kell mindent mellre szívni. E/2...........


Nincs mit mondani. E/1..........


Nem lehet ellentmondani neki. T/1..............


Szabad részt venni a játékban. T/3...........


Sikerült felolvasni a szöveget. E/3............



2017. nov. 26. 12:10
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha jól értem, akkor a főnévi igenevet kell a megadott számba és személybe átrakni;


köszönni + T/2 = köszönnötök

szívni + E/2 = szívnod

mondani + E/1 = mondanom

ellentmondani + T/1 = ellentmondanunk

venni + T/3 = venniük

felolvasni + E/3 = felolvasnia

2017. nov. 26. 12:25
 2/2 anonim ***** válasza:

Illett volna 1-2 példa, utána a hülye is megcsinálja...


Korrekt ugyan a feladatleírás, de elhiszem, hogy egy gyerek / átlagember nem fogja megérteni, mit akarnak tőle. Lényeg, hogy a főnévi igenév is ragozható személy szerint. (Jobb nyelvekben az állítmányi helyzetű főnév is.)

2017. nov. 26. 14:54