fizika, feladat, beadandó2017. nov. 26. 12:01
1/2 anonim válasza:
2/2 anonim válasza:
γ=(Ka/(m0*c^2))+1, ahol Ka=U*Q. ebből v^2=(1-(1/γ)^2)*c^2.
A te esetedben tehát ((151752 V * 1,6e-19 C)/(9,1e-31 kg * 3e8^2 m/s))+1, vagyis γ=1,2965. Ebből következik, hogy gyök((1-(1/1,2965)^2)*3e8^2), vagyis v=190930849,779 m/s