Egy elektronmikroszkópban u=151752 V gyorsítófeszültséget alkalmazunk. Mekkora az elektronok sebessége a relativisztikus hatások figyelembevételével? Az elemi töltés: 1.6e-19 C, az elektron nyugalmi tömege: 9.1e-31 kg.

fizika, feladat, beadandó

#fizika #számolás #relativisztikus hatások
2017. nov. 26. 12:01
 1/2 anonim ***** válasza:

A wikin fentvan! Figyelni kell arra, hogy az elektron nyugalmi energiája is szerepel benne.


[link]

2017. nov. 27. 07:45
 2/2 anonim válasza:

γ=(Ka/(m0*c^2))+1, ahol Ka=U*Q. ebből v^2=(1-(1/γ)^2)*c^2.

A te esetedben tehát ((151752 V * 1,6e-19 C)/(9,1e-31 kg * 3e8^2 m/s))+1, vagyis γ=1,2965. Ebből következik, hogy gyök((1-(1/1,2965)^2)*3e8^2), vagyis v=190930849,779 m/s

2018. jan. 3. 00:20