2017. nov. 20. 15:55
1/2 anonim válasza:
Az ideális gáz állapotegyenlete: pV = nRT
A térfogatra vagyunk kíváncsiak, tehát V = nRT / p
1. Határozzuk meg az anyagmennyiséget!
Egy mol argon (ezt a feladat elárulja) 40 g.
Nekünk 18 μg gázunk van.
Váltsuk át grammra! 18 μg = 1,8 * 10^1 μg = 1,8 * 10^-5 g
n = (1,8 * 10^-5) / 40 = 4,5 * 10^-7
2. R a moláris gázállandó, 8,31 akármi
3. A hőmérséklet 64 C fok.
Ezt át kell váltani Kelvinre.
64 C fok = 64 + 273 K = 337 K
4. A nyomás 0,195 MPa
Nekünk Pa kellene.
0,195 MPa = 195000 Pa
V = nRT / p = 4,5 * 10^-7 mol * 8,31 akármi * 337 K / 195000 Pa = 6,463 * 10^-9 m^3
Ezt köbmilliméterre átváltva.
6,463 * 10^-9 m^3 = 6,463 mm^3
2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2017. nov. 20. 17:18