Ezt az egyenletet hogy kene megoldani lepesenkent? 2^ (x) +3^ (x) =11


2017. nov. 14. 23:24
 1/6 anonim ***** válasza:
75%
Ennek az egyenletnek nincs egzakt megoldása, közelítő módszerekkel lehet megoldani.
2017. nov. 14. 23:39
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

Ha nem számolom el így hirtelenjében:


log2 (2^x) + log2 (3^x) = log2 (11)


log2 (2^x) + log3 (3^x)/log3 (2) = log2 (11)


x+x/log3(2) = log2(11)


x*(1+1/log3(2)) = log2(11)


x=log2(11)/(1+1/log3(2))

2017. nov. 15. 05:42
 3/6 anonim ***** válasza:
2017. nov. 15. 07:19
 4/6 anonim ***** válasza:
51%

"Ha nem számolom el így hirtelenjében: "


Így hirtelenjében baromira elszámoltad!

2017. nov. 15. 07:21
 5/6 anonim ***** válasza:

Valóban, mert:

log2 (2^x + 3^x) = log2 (11) lett volna az első sor és innentől tök más az egész. Nem látom hogy lehetne megoldani.


Tök jó, hogy ezt helyettem leírta mindenki más is, aki lepontozott, főleg az utolsó. :)

2017. nov. 15. 14:58
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, én is arra jutottam hogy elemi úton nem lehet megoldani.
2017. nov. 20. 20:39