2017. nov. 14. 23:24
1/6 anonim válasza:
Ennek az egyenletnek nincs egzakt megoldása, közelítő módszerekkel lehet megoldani.
2/6 anonim válasza:
Ha nem számolom el így hirtelenjében:
log2 (2^x) + log2 (3^x) = log2 (11)
log2 (2^x) + log3 (3^x)/log3 (2) = log2 (11)
x+x/log3(2) = log2(11)
x*(1+1/log3(2)) = log2(11)
x=log2(11)/(1+1/log3(2))
4/6 anonim válasza:
"Ha nem számolom el így hirtelenjében: "
Így hirtelenjében baromira elszámoltad!
5/6 anonim válasza:
Valóban, mert:
log2 (2^x + 3^x) = log2 (11) lett volna az első sor és innentől tök más az egész. Nem látom hogy lehetne megoldani.
Tök jó, hogy ezt helyettem leírta mindenki más is, aki lepontozott, főleg az utolsó. :)
6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, én is arra jutottam hogy elemi úton nem lehet megoldani.
2017. nov. 20. 20:39