5 tized x + 1 negyed > 6 ötöd (15-5x harmad)

2. FELADAT : 3-x negyed kisebb vagy egyenlő 3(3-2x) tized

3.FELADAT : 5X-3 hatod - 2 nagyob vagy egyenlő 1-2-x nyolcad

4.FELADAT : 3x+4 hatod + 3 (2x-2) <2 (9x+8) harmad (az egészet aláhúzva)


2017. nov. 13. 17:26
 1/5 anonim ***** válasza:

6, igen, lila, es vegul Matyas kiraly.


Hol akadtal el a feladattal?

2017. nov. 13. 17:31
 2/5 anonim ***** válasza:
Próbáld máshogy leírni, mert így érthetetlen!
2017. nov. 13. 17:31
 3/5 A kérdező kommentje:

5/10x+1/4>6/5 (15-5x/3

3-x/4 <= 3(3-2x)/10

5x-3/6-2>=1-2-x/8

3x+4/6+3 (2x-2)<2(9x+8)/3

2017. nov. 13. 17:39
 4/5 anonim ***** válasza:

1. feladat, ha jól értelmezem:

(5/10)x + 1/4 > (6/5) * ((10-5x)/3)

Szorozzunk 60-nal!

30x + 15 > 240 - 120x

150x + 15 > 240

150x > 225

x > 1,5

2017. nov. 13. 17:51
 5/5 anonim ***** válasza:

2. feladat, ha jól értelmezem:

(3-x)/4 <= (3(3-2x))/10

Szorozzunk 40-nel!

30 - 10x <= 12(3-2x)

30 - 10x <= 36 - 24x

14x + 30 <= 36

14x <= 6

x <= 3/7

2017. nov. 13. 17:57