5 tized x + 1 negyed > 6 ötöd (15-5x harmad)
2. FELADAT : 3-x negyed kisebb vagy egyenlő 3(3-2x) tized
3.FELADAT : 5X-3 hatod - 2 nagyob vagy egyenlő 1-2-x nyolcad
4.FELADAT : 3x+4 hatod + 3 (2x-2) <2 (9x+8) harmad (az egészet aláhúzva)
2017. nov. 13. 17:26
1/5 anonim válasza:
6, igen, lila, es vegul Matyas kiraly.
Hol akadtal el a feladattal?
2/5 anonim válasza:
Próbáld máshogy leírni, mert így érthetetlen!
3/5 A kérdező kommentje:
5/10x+1/4>6/5 (15-5x/3
3-x/4 <= 3(3-2x)/10
5x-3/6-2>=1-2-x/8
3x+4/6+3 (2x-2)<2(9x+8)/3
2017. nov. 13. 17:39
4/5 anonim válasza:
1. feladat, ha jól értelmezem:
(5/10)x + 1/4 > (6/5) * ((10-5x)/3)
Szorozzunk 60-nal!
30x + 15 > 240 - 120x
150x + 15 > 240
150x > 225
x > 1,5
5/5 anonim válasza:
2. feladat, ha jól értelmezem:
(3-x)/4 <= (3(3-2x))/10
Szorozzunk 40-nel!
30 - 10x <= 12(3-2x)
30 - 10x <= 36 - 24x
14x + 30 <= 36
14x <= 6
x <= 3/7