Sziasztok! Lenne kèt fizika feladatom, amiken nem tudok eligazodni.
1. V0 = 0
s = 50m
a = 2 m/s^2
t = ?
Vpill= ?
2. V0 = 0
Vpill=198km/h
a=2.5 m/s^2
s=?
t=?
Válaszokat előre is köszönöm!
2017. nov. 7. 22:27
1/3 anonim válasza:
s= a/2 * t^2
50= 1 * t^2
50=t^2
t=gyök50
s=(Vmax/2)*t
50=Vmax/2*gyök50 -> Vmax/2 = gyök50
Vmax=Vpill
2)
V=a*t
198=2,5*t
t=198/2,5
s=(Vpill/2)*t
s=(198/2)*(198*2,5)
Azt hiszem ennyi...
3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2017. nov. 8. 22:31