Fizika, pillanatnyi sebesség és idő kiszámítása?


Sziasztok! Lenne kèt fizika feladatom, amiken nem tudok eligazodni.

1. V0 = 0

s = 50m

a = 2 m/s^2

t = ?

Vpill= ?

2. V0 = 0

Vpill=198km/h

a=2.5 m/s^2

s=?

t=?


Válaszokat előre is köszönöm!



2017. nov. 7. 22:27
 1/3 anonim ***** válasza:

s= a/2 * t^2

50= 1 * t^2

50=t^2

t=gyök50


s=(Vmax/2)*t

50=Vmax/2*gyök50 -> Vmax/2 = gyök50

Vmax=Vpill


2)


V=a*t

198=2,5*t

t=198/2,5


s=(Vpill/2)*t

s=(198/2)*(198*2,5)



Azt hiszem ennyi...

2017. nov. 7. 23:56
 2/3 anonim ***** válasza:

s=(198/2)*(198/2,5)


Elírtam...

2017. nov. 8. 01:45
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2017. nov. 8. 22:31