Matematika kérdés: Mikor kell a normálvektoros egyenes egyenletét (Ax+By=Axo+Byo) használni, és mikor az egyenes egyenletét (A (x-xo) +B (y-yo) =0)?

2017. nov. 6. 10:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Nézz utána, hogy mi a különbség a normálvektor és az egyenes között. Ha utána is van kérdésed, akkor tedd fel.
2017. nov. 6. 10:48
 2/4 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy a normálvektor az egyenesre merőleges vektor. Viszont mind két egyenletben szükség van a normálvektor koordinátáira és az egyenesen egy pontjának koordinátáira.

Nem értem.. Két feltétel kell mind a kettő egyenlethez, hogyan döntsem el mikor melyiket használjam, ha a kérdésben nem mondják meg mit keressek?

2017. nov. 6. 12:14
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha jobban megnézed, alapvető átalakításokkal megkapod az egyiket a másikból;


A*(x-xo)+B*(y-yo)=0, kibontjuk a zárójeleket

A*x - A*xo + B*x - B*yo =0, végül átpakoljuk a mínuszos tagokat:

A*x + B*y = A*xo + B*yo


Akármelyiket is használod, csak úgy tudod felírni az egyenes egyenletét, hogy adott egy, a nullvektortól különböző normálvektora, valamint az egyenes egy pontja.

2017. nov. 6. 12:35
 4/4 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm!!
2017. nov. 6. 20:14