Gyök kettő osztva 2-vel az mennyi?

2-vel egyszerűsítettem és maradt egy gyökjel😂😂 az nem jó szerintem

2017. okt. 31. 21:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
70%
Jolvan Dezsőke, most már menj szépen aludni.
2017. okt. 31. 21:21
 2/11 A kérdező kommentje:
😂😂😂 nem jó, mi?😂😂
2017. okt. 31. 21:23
 3/11 anonim ***** válasza:
52%
1 osztva gyök 2-vel.
2017. okt. 31. 21:24
 4/11 anonim ***** válasza:
Gyök kettő per kettő az ugyanaz mint 1/gyökkettő ahogy előző írja. Kb. 0,707.
2017. okt. 31. 21:36
 5/11 anonim ***** válasza:
71%

Első körben azt érdemes tudni, hogy azonos gyökszám alatt álló számokat hogyan osztunk egymással:


gyök(a) / gyök(b) = gyök(a/b), tehát a gyökök hányadosa megegyezik a gyökök alatt álló számok hányadosának gyökével.


Tehát ez a feladat:


négyzetgyök(2) / 2


A 2-ből könnyedén tudunk gyököd alakot kreálni: 2=négyzetgyök(4), tehát:


négyzetgyök(2) / négyzetgyök(4)


A fenti azonosság értelmében ez egyenlő:


négyzetgyök(2/4) = négyzetgyök(1/2)


Szerencsére az azonosság viszafelé is működik:


négyzetgyök(1) / négyzetgyök(2) = 1/négyzetgyök(2)


Ennél jobban már nem tudjuk és nem is érdemes variálni, sőt, elég a négyzetgyök(1/2)-es alakig eljutni, mivel az utolsó esetben a számítás úgy működik, hogy a 2-ből gyököt vonunk, amiből egy irracionális számot kapunk, és azzal még osztani kell, ami nem egy túl szerencsés dolog. A legtisztább megoldás, hogy az 1/2=0,5-ből vonunk gyököt, így csak 1-szer kell olyan számítást végeznünk, amit végül kerekíteni kell.

2017. okt. 31. 22:33
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Az egy dolog hogy buta vagy, de legalább miért nem titkolod?
2017. nov. 1. 00:06
 7/11 anonim válasza:

A felettem lévők közül mindenki hülyeséget írt.


Valószínűleg a kérdést feltevő személy a nevezetes szögre gondolt, ami pedig 45°, vagy pí/4

2022. jan. 3. 17:47
 8/11 anonim ***** válasza:
#7, szóval szerinted gyök(2)/2 = 45° = pi/2?
2022. jan. 3. 17:58
 9/11 anonim ***** válasza:
Mármint pi/4, elírtam.
2022. jan. 3. 18:22
 10/11 anonim válasza:
sin gyök2/2 ( a sin et lehagytam)
2022. jan. 3. 18:56
1 2