Ha a világon az átlag krumplitermés 1 hektáron 20 tonna és ezt növelte valaki 47-tel akkor az hány százalékos növekedés? Mennyi krumpli terem egy négyzetméteren?


2017. okt. 30. 18:03
 1/1 anonim ***** válasza:

% = 1/100 (ott is van a jelben a 100 két nullája és a tört-jel)


A kiindulás, alap a 20 t. Ez a 100%.

47 – 20 = 27 t/ha a növekedés.


20 a 100%. 1% ennek a 100-ada és 20/100 = 0,2

A 27 az 27/0,2 = 135 %. Ennyi a növekedés.


A hekto jelentése: 100. (Pl.: 1 hektoliter = száz liter)

1 hekt(o)ár = 100 ár.

1 ár pl. 10 m oldalú négyzet, a területe 10 m * 10 m = 100 m².

100 ár = 100 * 100 m² = 10 000 m².

Ha 1 hektáron 20 t terem, akkor 1 m²-en 20 t / 10 000.

1 tonna = 1 000 kg. 20 t = 20 000 kg.

20 000 / 10 000 = 2 kg krumpli terem 1 m²-en.

Ha 1 hektáron (20+47=) 67 t terem, akkor 1 m²-en 67 t / 10 000.

1 tonna = 1 000 kg. 67 t = 67 000 kg.

67 000 / 10 000 = 6,7 kg krumpli terem 1 m²-en.

2017. okt. 30. 20:01