2017. okt. 30. 18:03
1/1 anonim válasza:
% = 1/100 (ott is van a jelben a 100 két nullája és a tört-jel)
A kiindulás, alap a 20 t. Ez a 100%.
47 – 20 = 27 t/ha a növekedés.
20 a 100%. 1% ennek a 100-ada és 20/100 = 0,2
A 27 az 27/0,2 = 135 %. Ennyi a növekedés.
A hekto jelentése: 100. (Pl.: 1 hektoliter = száz liter)
1 hekt(o)ár = 100 ár.
1 ár pl. 10 m oldalú négyzet, a területe 10 m * 10 m = 100 m².
100 ár = 100 * 100 m² = 10 000 m².
Ha 1 hektáron 20 t terem, akkor 1 m²-en 20 t / 10 000.
1 tonna = 1 000 kg. 20 t = 20 000 kg.
20 000 / 10 000 = 2 kg krumpli terem 1 m²-en.
Ha 1 hektáron (20+47=) 67 t terem, akkor 1 m²-en 67 t / 10 000.
1 tonna = 1 000 kg. 67 t = 67 000 kg.
67 000 / 10 000 = 6,7 kg krumpli terem 1 m²-en.