Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ember és környezetismeret...

Ember és környezetismeret órára milyen házidolgozat témát javasoltok?

Figyelt kérdés
Olyasmi érdekelne ami most jelenleg van valami környezeti változás amiről most van szó, tehát aktuális.
2010. máj. 30. 13:45
 1/2 anonim ***** válasza:
A globális problémák egy elég jó témakör. Lehet Levegőszennyezés, tavak és folyók szenyezése, népességrobbanás következményei, A nem megújuló energiaforrások túlzott használata stb.
2010. máj. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az előttem szóló teljesen OK! Én még esetleg kiegészíteném annyival, hogy te, a saját környezetedben mit csinálsz jól vagy rosszul. Gondolok itt arra, hogy például kocsival visznek iskolába, ami a levegőt is szennyezi, dugók alakulnak ki, te nem mozogsz eleget stb....vagy éppenhogy például bicajjal jársz iskolába, kirándulni, gyalogtúrára.Lehetne írni arról, hogy szorgalmaznád a bicigliutak építését, meg a városban több ponton elhelyezett kerékpárkölcsönzőket (pl.Párizsban én láttam, nagyon tetszett, állítólag Budapesten is tervezik!),meg én biztos arról is írnék, hogy meg kellene oldani, hogy sok növény és madár legyen a városokban.Parkok, illetve pédául olyan házak, mint mondjuk Austriában a Hundertwasser ház (keress rá a neten, nagyon klassz!), vagy, mint ahogy pl. Olaszországban láttam: fákat nevelgetnek az erkélyeken, teraszokon, háztetőkön. Ha rajtam múlna, én biztos bevadulnék, és az összes ronda kockaház tetején parkot, uszodát, kertet, játszóteret meg ilyesmit csinálnék...

Hát ennyi jutott most eszembe, amiről úgy gondolom, hogy esetleg neked is van véleményed, nem áll olyan távol tőled, mint a "globalizáció", meg mondjuk a "környezetszennyezés", "ózonlyuk" meg ilyesmi!

2010. máj. 30. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!