Hogy kell megoldani a következő differenciál-egyenletet?

d^2f/dx^2 = sqrt(x)

2017. okt. 29. 10:31
 1/2 anonim ***** válasza:
73%

d^2f/dx^2=sqrt(x)

d/dx*(df/dx)=x^(1/2)

Integráljuk mindkét oldalt x szerint:

df/dx=2/3*x^(3/2)+C_1

Integráljuk megint mindkét oldalt x szerint:

f=4/15*x^(5/2)+C_1*x+C_2

2017. okt. 29. 10:39
 2/2 anonim válasza:
www.wolframalpha.com <-- nagyon hasznos, csak beirod barmit szeretnel szamolni :))
2017. okt. 30. 10:17