Megakadtam az alábbi fizika feladatok megoldásában. Valaki meg tudja őket oldani?


1. 6 tonna tömegű pótkocsit egy teherautó 30 s alatt egyenletesen gyorsít fel 72 km/h sebességre. Mekkora minimális sugarúnak kell lennie a vontatást biztosító összekötő vasrúdnak, ha annak szakítószilárdsága 1,2 N/mm2?


2. egy 30 kg tömegű láda csúszik le egy 40 fokos és 7 m hosszú lejtőn. A láda gyorsulása 1,5 m/s2. Mennyi a láda mozgási energiája a lejtő alján? Mekkora a ládára ható súrlódási erő munkája a lejtő végéig és mekkora a súrlódási tenyező értéke a láda és a lejtő között? Mekkora a láda mozgásának hatásfoka?


3.egyenletes vastagságú, négyzet alakú lemez egyik negyede hiányzik. Hol van a maradék test súlypontja, ha a négyzet oldala 50 cm hosszúságú? A négyzet negyede az aláábi kép szerint hiányzik: [link]


4. a felső végénél befogott, lefelé függő 20 méter hosszú, egyenletesen 2 mm átmérőjű alumíniumdrót mennyivel nyúlik meg önsúlyának hatására?


5. talajon fekvő 6 m hosszú egyenes és homogén rúd egyik végét 140N, másik végét 200N erővel lehet megemelni. Menyi a rúd súlya és hol van a rúd tömegkközéppontja?


6.valaki 5 m/s sebességgel fut egy álló busz felé. amikor a busztól 8 m távolságban van, a busz elindul 1 m/s2 gyorsulással és a futóval azonos sebességirányban. mennyi idő múlva éri utol a futó a buszt? ha a busz indulásakor a futó távolsága 10m, akkor utolérheti e az autóbuszt?



2017. okt. 27. 16:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ezeket a kérdéseket te találtad ki? Mert a fele teljesen értelmetlen, pl. 1.)-nél tök jól leírtad, hogy felgyorsul x idő alatt y sebességre, aztán bevágsz egy olyan kérdést, hogy milyennek kell lennie az összekötő rúdnak.
2017. okt. 27. 17:09
 2/12 A kérdező kommentje:
hát ezek voltak a zh kérdések fizikából, hidd el én se értettem őket.
2017. okt. 27. 18:48
 3/12 anonim ***** válasza:
56%
Miért lenne az értelmetlen? Összefüggés van a gyorsító erő, a tömeg és a gyorsulás között, ha meg van erő, amit a rúdnak át kell vinnie...
2017. okt. 27. 19:53
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
Melyik fősulira jársz?
2017. okt. 27. 20:37
 5/12 A kérdező kommentje:
Kecskemétre :D akkor most van aki meg tudja oldani és esetleg volna olyan kedves és meg is oldaná nekem ?
2017. okt. 28. 09:20
 6/12 anonim ***** válasza:
56%
Hát, én azt hittem volna, hogy ettől: "Összefüggés van a gyorsító erő, a tömeg és a gyorsulás között" fejedhez kapsz, és írod, hogy F=ma. Az meg középiskolás dolog, hogy a=(v-v0)/t. Eztán meg jön a hasonló q=F/szakítószili, és végül az r=gyök(4q/PI).
2017. okt. 28. 09:32
 7/12 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy középiskolában 2 évet tanultam fizikát, de mivel mi nem gimis osztály voltunk hanem csak csak szimplán szakközepesek a tanárok is úgy kezeltek, semmi ilyet nem tanultunk fizikán. Sőt egyáltalán semmit se tanultunk. Ugyan ez matekból, elvileg mindent tanultunk szakközépben amit most át veszünk, gyakorlatilag meg lószart. Elve úgy jött be a tanár első órára, hogy a kettes szintre tanítja meg. Szóval bocsánat, ha nem tudom, nem értem, de én ilyeneket nem tanultam.

Akkor nem bántuk hülye ésszel, hogy nem tanuljuk meg, most már igen.

2017. okt. 28. 18:01
 8/12 anonim ***** válasza:
Nagy Péter?
2017. okt. 28. 18:31
 9/12 anonim ***** válasza:
56%

Hát az elég jézusmária...

A hármashoz a kulcs (egy kulcs):

file:///C:/Users/ERN%C5%90/Downloads/keresztmetszeti_jellemzok_bevezetes.pdf

No de a hatosnak már csak menni kéne, a mozgásegyenletek sem jönnek fel a középiskolából? A busz által megtett út s=a/2 x tnégyzet A sportoló által megtett út s+8=v x t amikor találkoznak, a kettő egyenlő > egyenletmegoldás. Ha van valós megoldása. Aztán megnézed, 8 helyett 10-el, hogy annak van-e, ha van, akkor utoléri.


Gondoltam volna, hemzsegnek a megoldásokat közlők, mert én nagyon utálok minden mechanikai, statikai, hőtani, stb témát, a villamosságot kedvelem csak. Erre senki nem írt még témához tartozót rajtam kívül, engem meg valami baromállat lepontozott. :D


Akkor integrálni sem tudsz? A 4. úgy kényelmes megoldani.

2017. okt. 29. 07:41
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

Azért az kicsit elszomorít, hogy Főiskolán kell annyit tudni, mint gimi másodikban.


Milyen szak ez, ha szabad kérdeznem? Amúgy egyszerűek, megoldom neked, ha kell.

2017. okt. 29. 08:38
1 2