2017. okt. 20. 21:29
2/5 anonim válasza:
Tegyük fel, hogy a kő t másodperc múlva ér az aljára, ekkor a hangnak 4-t másodperc ideje van feljönni. A kő (g/2)*t^2 utat tesz meg, tehát s=(g/2)*t^2, ahol s a kút hossza. A hang egyenletesen mozog, így rá az s=340*(4-t) egyenlet igaz. A két egyenlet egyenletrendszert alkot, amit meg tudsz oldani; g értékét itt is veheted 10 m/s-nak.
3/5 anonim válasza:
A zuhanás ideje (t) = a tényleges zuhanás ideje (tz) + a hang terjedésének ideje (th) = 4
th = 4 - tz
Amikor leejti a követ egyenletesen gyorsul, ebből lesz egy egyenlet: s=-(g/2)*tz^2, ahol s a kút mélysége, g a gravitációs állandó.
Amikor csobban a kő a vízben, akkor terjed a hang felfelé. Ebből lesz a második egyenlet:
s = 340*(4-tz)
s = 1360-340*tz
tz = (1360-s)/340
Behelyettesítve a másik egyenletbe:
s=-5*((1360-s)/340)^2
s=-5*(((1360-s)^2)/115600)
s=-((1360-s)^2)/23120
23120*s=-1849600 + 2720s - s^2
s^2 + 20400s + 1849600 = 0
s = (-20400 + gyök(416160000-7398400))/2 = (20217 - 20400)/2 = -183/2 = -91,5 m
91,5 m mély a kút.
4/5 anonim válasza:
#3 Ez biztosan nem jó, mert akkor több, mint 4 másodperc kellene a kő leérkezéséhez.
5/5 anonim válasza: