Szép estét! A következő egyenletet le tudná nekem valaki vezetni? 2*x*lgx-x+1=0


2017. okt. 18. 19:33
 1/6 anonim válasza:
56%
Szülést kell levezetni. Egyenletet megoldani kell.
2017. okt. 18. 19:44
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

x = 0


Egy szorzás akkor nulla, ha az egyik tényezője nulla.


Mivel a kettő nem nulla, ezért az x a nulla.

2017. okt. 18. 20:14
 3/6 anonim válasza:
és a +1 ? Az már smafu?
2017. okt. 18. 20:21
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha nem maradt le sehol zárójel, akkor első körben emeljünk ki x-et:


x*(2*lg(x)-1)+1=0, vonjunk ki 1-et:

x*(2*lg(x)-1)=-1


Könnyen látszik, hogy az egyenletnek x=1 megoldása lesz, mivel 1*(2*lg(1)-1)=1*(2*0-1)=1*(-1)=-1, az pedig egyszerűen belátható, hogy a bal oldalon található függvény szigorúan monoton növő, amiből az következik, hogy minden valós számot legfeljebb 1-szer vesz fel értéknek, tehát a (-1)-et is csak egy helyen, tehát az egyenletnek megtaláltuk az összes megoldását.

2017. okt. 18. 20:27
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem meg nem csak 1 megoldása lesz, viszont nem tudtam levezetni rendesen, a már kissé megfakult szakközepes matektudásommal idáig jutottam: 10^x=10*x^(2x)
2017. okt. 19. 00:39
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat!
2017. okt. 19. 13:28