2017. okt. 18. 19:33
1/6 anonim válasza:
Szülést kell levezetni. Egyenletet megoldani kell.
2/6 anonim válasza:
x = 0
Egy szorzás akkor nulla, ha az egyik tényezője nulla.
Mivel a kettő nem nulla, ezért az x a nulla.
4/6 anonim válasza:
Ha nem maradt le sehol zárójel, akkor első körben emeljünk ki x-et:
x*(2*lg(x)-1)+1=0, vonjunk ki 1-et:
x*(2*lg(x)-1)=-1
Könnyen látszik, hogy az egyenletnek x=1 megoldása lesz, mivel 1*(2*lg(1)-1)=1*(2*0-1)=1*(-1)=-1, az pedig egyszerűen belátható, hogy a bal oldalon található függvény szigorúan monoton növő, amiből az következik, hogy minden valós számot legfeljebb 1-szer vesz fel értéknek, tehát a (-1)-et is csak egy helyen, tehát az egyenletnek megtaláltuk az összes megoldását.
5/6 anonim válasza:
Szerintem meg nem csak 1 megoldása lesz, viszont nem tudtam levezetni rendesen, a már kissé megfakult szakközepes matektudásommal idáig jutottam: 10^x=10*x^(2x)
6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat!
2017. okt. 19. 13:28