Fizikában szeretnék segítséget kérni? (a feladatot lent találjátok)

Három összekötött test nyugszik az asztalon. A jobb szélsőt húzni kezdjük 21,85 N erővel. A középső és a bal szélső test között 5,51 N erő hat. Mekkora a rendszer gyorsulása m/s2-ben, ha a jobb szélső test tömege 3900 g, a középsőé pedig 4,7 kg? (A kötél nyújthatatlan.)

2017. okt. 15. 22:23
 1/2 anonim ***** válasza:

m3 - K2 - m2 - K1 - m1 - F,

ahol m a testek tömege, K a kötélerő, F pedig amekkora erővel húzzuk a jobb szélsőt.

3 egyenlet írható fel:

(1) F - K1 = m1*a

(2) K1 - K2 = m2*a

(3) K2 = m3*a


A (2)-ből kifejezve K1-et, majd behelyettesítve (1)-be, ezt kapod:

F - K2 - m2*a = m1*a

Ebből kifejezve a gyorsulást:

a = (F-K2)/(m1+m2)


Ebben már ismert minden adat, kiszámolható a gyorsulás.

2017. okt. 16. 01:22
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!! Időközben rájöttem szerencsére, hogy is kéne megoldani :DD
2017. okt. 16. 19:15