Udv, valaki meg tudja ezt oldani? 4. feladat. (osszeadas-kivonas-szorzas-osztas) a*b* (a+b) +a*c* (a+c) +b*c* (b+c) =2013 a*b*c=?


2017. okt. 10. 12:03
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha a=b=c, akkor

6a^3 = 2013

a*b*c=a^3 = 2013/6


Ha a = 0, akkor

b*c*(b+c)=2013


Ennek elég sok megoldása van.

Pl b=1-re másodfokú megoldóképlettel c-re +40 körüli érték adódik


Mivel a=0, ezért a*b*c=0


Tehát a*b*c-t nem lehet ennyi adatból meghatározni.

2017. okt. 10. 13:13