2017. okt. 10. 12:03
1/1 anonim válasza:
Ha a=b=c, akkor
6a^3 = 2013
a*b*c=a^3 = 2013/6
Ha a = 0, akkor
b*c*(b+c)=2013
Ennek elég sok megoldása van.
Pl b=1-re másodfokú megoldóképlettel c-re +40 körüli érték adódik
Mivel a=0, ezért a*b*c=0
Tehát a*b*c-t nem lehet ennyi adatból meghatározni.