Elakadtam. Akárhogy számolom nem jön ki az eredmény!
4,73*10"-5 = 27x2
Négy egész hetvenhárom szer tíz a mínusz ötödiken egyenlő 27 iksz négyzet.
Megoldás: X= 1,324*10"-3
Nagyon megköszönném, ha valaki elmagyarázná, mert akárhogy számolom nem jön ki az eredmény!
2017. okt. 10. 11:10
1/2 anonim válasza:
4,73×10^-5=27x^2
Egyismeretlenes egyenlet, x-re rendezve:
x^2=4,73×10^-5/27 =1,75185^-6
Ebből gyököt vonva az eredmény:
1,3235×10^-3, kerekítve at általad megadott.
2/2 A kérdező kommentje:
Köszi, ment természetesen a zöld!
2017. okt. 10. 13:05