MATEK! Egy számítás, elmagyaráznátok hogy kell?


Elakadtam. Akárhogy számolom nem jön ki az eredmény!


4,73*10"-5 = 27x2


Négy egész hetvenhárom szer tíz a mínusz ötödiken egyenlő 27 iksz négyzet.


Megoldás: X= 1,324*10"-3


Nagyon megköszönném, ha valaki elmagyarázná, mert akárhogy számolom nem jön ki az eredmény!



2017. okt. 10. 11:10
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

4,73×10^-5=27x^2

Egyismeretlenes egyenlet, x-re rendezve:

x^2=4,73×10^-5/27 =1,75185^-6

Ebből gyököt vonva az eredmény:

1,3235×10^-3, kerekítve at általad megadott.

2017. okt. 10. 11:28
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi, ment természetesen a zöld!
2017. okt. 10. 13:05