Hogyan számíthatom ki ezt az összeget?


A FIFA18-ban lehet játékosokkal kereskedni.

Minden eladott játékos után az EA 5%-ot levon.

Ki szeretném számolni, hogy mennyiért adjak el egy játékost, hogy legalább 500-1000-1500 coin nyereséget termeljek.


Egy játékos átlag ára a piacon 1400 coin, én elcsípem 1100-ért. Ha tuti biztos eladásra akarok menni akkor felteszem 1200-ért. Hosszú távon 60 coint nyerek. Nyilván az olcsóbb játékosoknál nem számíthatok nagyobb profitra. Hiába teszem fel az 1400 átlag áron menő játékost 3000-ért, a kutya nem veszi meg.


Még egy példa. Van egy 33000 coinos játékos, eltudom adni 37000-árt. A 37000 5%-a 1850 zseton, a tiszta profit 2150. HA ugyanezt a játékost csak 34000-ért adnám el, akkor 1700 minusz keletkezne hosszú távon.


Van valami képlet amivel egyszerűbben kiszámíthatnám a megfelelő árat fix nyereség kiszámítására?

Kisebb játékosoknál elég lenne 2-300 coin, a közepes 20k+ coin játékosoknál 500-1000-1500 tiszta profit lenne az ideális.


Köszönöm



2017. okt. 8. 13:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Hány játékosod van, milyen értékűek, most jelenleg? Készíteni kellene egy leltárt, először.
2017. okt. 8. 17:19
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha veszel bármilyen játékost, mennyi idő alatt tudja a FIFA 18 a legmagasabb illetve átlagértékre felfejleszteni?
2017. okt. 8. 17:21
 3/5 anonim ***** válasza:

1. kérdésre a válasz: Legyen x hó alatt 1000 coin értékű a játékos. Legyen y hó alatt 1500 coin értékű a játékos.


1000 coin értékű játékos 50-et von le. Haszon: 950

1500 coin értékű játékos 75-öt von le. Haszon: 1425


Haszon legyen: 500 = z1 - 0,05*z1

z1 = 500/0,95 = 527 coin (kerekítve) az eladási ár, ahol z1 az eladási ár az 500 coin haszonhoz.


Haszon legyen: 1000 = z2 - 0,05*z2

z2 = 1000 / 0,95 = 1053 coin a kerekített z2 eladási ár 1000 coin haszonhoz.


Haszon legyen: 1500 = z3 - 0,05*z3

z3 = 1500 / 0,95 = 1579 coin kerekített z3 eladási ár 1500 coin haszonhoz.


Az általános képlet: eladási ár = (tiszta haszon / 0,95 ) felfelé kerekítve a következő egészre.

2017. okt. 8. 17:51
 4/5 A kérdező kommentje:

Nem leltároztam, de gyanítom hogy ezek változnak az idő előrehaladtával.

Azt kéne megtudnom, hogy a pillanatnyi minimum összeg alatt mennyivel érdemes megvásárolnom egy játékost, hogy még kevés adó legyen. Konkrétan ne legyen több az összes leadó a tiszta bevétel 10%-nál.

Van egy játékos, a legolcsóbb buy in now ára 10K.

Ha ezt megveszem és felteszem 11k-ért valószínűleg megveszik ha még nem is egyből de ott akkor keletkezik egy hiány, vagy legalábbis nagyon röhejes összeget keresnék vele.

11k után 550 az adó, tehát tisztán 450et keresek.

Ez a tiszta bevétel több mint 50%-a.

Azt szeretném kiszámnolni, hogy ha az eladási árat a minimum ár környékén lövöm be akkor mennyi coint költsek egy-egy játékosra.

2017. okt. 8. 23:00
 5/5 anonim ***** válasza:
Félreértés ne essék, nem a matekkal van baj! Az adatok mennyisége okozza nálad a problémát, ami miatt a matekot utálod meg.
2017. okt. 9. 18:24