Hogyan lesz rövidtávon a profitmaximalizálás képlete MP* p = w1?


Nem igazán értem hogy hogy jön ki egy:

PI = py - w1x1 - w2x2 ből.

Vagy másból. Valaki érti?



2017. okt. 5. 21:15
 1/2 anonim ***** válasza:

y az függvénye az x1,x2-nek, tehát ennek a függvénynek a maximumát keressük:


max pf(x1, x2) − w1x1 − w2x2


Ebben két változó van az x1,x2


Ott van maximum, ahol a parciális deriváltak 0-k.


Pl x1 szerint deriválva:

d[pf(x1, x2) − w1x1 − w2x2]/dx1 = p*d[f(x1, x2)]/dx1 - w1 = 0


Mert p konstans kiemelhető, w2x2 deriváltja 0, -w1x1 deriváltja -w1.


d[f(x1, x2)]/dx1 a termelési függvény x1 szerinti deriváltja, ami ugye MP(alsó index x1).


p*MP1-w1=0

p*Mp1=w1

2017. okt. 6. 10:18
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ilyen tökéletes válaszra nem számítottam! :) Ment a zöld, jó hogy azért itt is ért hozzá valaki.
2017. okt. 6. 12:04