2010. máj. 28. 14:28
2/4 czibles válasza:
9^2 = 81
99^2 =9801
999^2 = 998001
9999^2 = 99980001
észrevesszük, hogy ahány 9es van a számban, amit négyzetre emelünk, annyi -1 9es és 0 lesz a négyzetszámban. plusz mindegyikben van 1db 8as és 1es.
tehát a 999db 9esből álló szám négyzetében 998db 9es és 0 lesz, 1db 8as és 1es.
azaz: 998 * 9 + 8 + 1 = 8991
3/4 A kérdező kommentje:
Köszi! Így utólag átgondolva nem is volt olyan nehéz.
2010. máj. 28. 18:26
4/4 anonim válasza:
A megoldás jó, de ez így bizonyításnak nem elég.