f(x)=Xnégyzet-3x/xnégyzet-92017. okt. 2. 23:00
1/2 tatyesz válasza:
x²-3x=x(x-3)
x²-9=(x+3)(x-3)
f(x)=x(x-3)/((x+3)(x-3))=x/(x+3)
Határérték ±∞-ben: x/(x+3)=1/(1+3/x), 1/x tart 0-hoz, 1/(1+3/x) tart 1-hez.
Határérték +3-ban: 3/(3+3)=3/6=1/2
Határérték -3-ban: -3/(-3+3)=-3/0=±∞ (balról +∞, jobbról -∞)
2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segitséget !
2017. okt. 3. 12:01