RoyalRoli kérdése:

Valaki segitene Gazdasági Matematikábol? Egy füügvény határértékét kell megvizsválni a végtelenben és a szakadási pontokban

f(x)=Xnégyzet-3x/xnégyzet-9

2017. okt. 2. 23:00
 1/2 tatyesz ***** válasza:

x²-3x=x(x-3)


x²-9=(x+3)(x-3)


f(x)=x(x-3)/((x+3)(x-3))=x/(x+3)


Határérték ±∞-ben: x/(x+3)=1/(1+3/x), 1/x tart 0-hoz, 1/(1+3/x) tart 1-hez.


Határérték +3-ban: 3/(3+3)=3/6=1/2


Határérték -3-ban: -3/(-3+3)=-3/0=±∞ (balról +∞, jobbról -∞)

2017. okt. 3. 09:42
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segitséget !
2017. okt. 3. 12:01