Melyik szám abszolútértértéke nagyobb az x=2002/2001 és az y=2001/2000 közül?

2017. szept. 30. 10:54
 1/3 anonim ***** válasza:

y=2001/2000

Ez a nagyobb abszolútértékben és egyébként is.

2017. szept. 30. 11:12
 2/3 Pelenkásfiú ***** válasza:

Látszik rajtuk, hogy egy kicsit nagyobbak egynél.

Nézd meg, hogy mennyivel!

x = 1 + 1/2001

y = 1 + 1/2000


Azonos számlálójú törtek közül az a nagyobb, amelyiknek a nevezője kisebb, tehát az y a nagyobb szám.

2017. szept. 30. 12:36
 3/3 anonim ***** válasza:

Közös nevezőre hozod a 2 törtet, így az lesz a nagyobb amelyiknek nagyobb a számlálója, ezért a nevezőket nem írom le.


x = (2002*2000) = (2001+1)(2001-1) = 2001^2 - 1^2

y = (2001*2001) = 2001^2


Innen már látni, hogy x számlálója 1-el kisebb lesz, ezért y a nagyobb.

2017. szept. 30. 12:43