2017. szept. 30. 10:54
1/3 anonim válasza:
y=2001/2000
Ez a nagyobb abszolútértékben és egyébként is.
2/3 Pelenkásfiú válasza:
Látszik rajtuk, hogy egy kicsit nagyobbak egynél.
Nézd meg, hogy mennyivel!
x = 1 + 1/2001
y = 1 + 1/2000
Azonos számlálójú törtek közül az a nagyobb, amelyiknek a nevezője kisebb, tehát az y a nagyobb szám.
3/3 anonim válasza:
Közös nevezőre hozod a 2 törtet, így az lesz a nagyobb amelyiknek nagyobb a számlálója, ezért a nevezőket nem írom le.
x = (2002*2000) = (2001+1)(2001-1) = 2001^2 - 1^2
y = (2001*2001) = 2001^2
Innen már látni, hogy x számlálója 1-el kisebb lesz, ezért y a nagyobb.