Tudnátok nekem segíteni ebben a feladatban? Réz (II) -szulfát-oldatba 2 órán keresztül vezetünk egyenáramot, mekkora az áram erőssége, he eközben 2,24 g réz válik le a katódon?

Előre is köszönöm a válaszokat.
2017. szept. 28. 19:18
 1/2 Arp Du ***** válasza:

2,24 g réz -> x mol réz

C^2+ + 2 e- = Cu

1 mol réz leválasztásához, 2 mol elektron kell

x mol réz leválasztásához, 2x mol elektron kell


1 mol elektron töltése: 96500 C

2x mol elektron töltése: 2x*96500 C


2 h= valamennyi s


áramerősség= 1A= 1 C/s = 2*x*96500 C / valamennyi s

2017. okt. 1. 20:44
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! :)
2017. okt. 23. 16:24