Előre is köszönöm a válaszokat.2017. szept. 28. 19:18
1/2 Arp Du válasza:
2,24 g réz -> x mol réz
C^2+ + 2 e- = Cu
1 mol réz leválasztásához, 2 mol elektron kell
x mol réz leválasztásához, 2x mol elektron kell
1 mol elektron töltése: 96500 C
2x mol elektron töltése: 2x*96500 C
2 h= valamennyi s
áramerősség= 1A= 1 C/s = 2*x*96500 C / valamennyi s
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! :)
2017. okt. 23. 16:24