2017. szept. 27. 18:59
1/1 anonim válasza:
Legyen mondjuk 100 ember, mert nincs kedvem % jeleket írni.
45 szőke - 55 nem szőke
60 kékszemű - 40 nemkék szemű
60*2/3=40 szőke, kékszemű
45 szőke közül 40 kékszemű --> 40/45=8/9 része
60 kékszemű, 45 szőke, de 40 mind2 --> 60+45-40= 65 ember szőke vagy kékszemű
100-65=35 % egyik sem