Egy társaság 45%-s szőke,60°%-a kékszemű. A kékszemű 2/3-a szőke. a) A szőkék hányadrésze kékszemű a társaságban? b) A társaság hány százaléka se nem szőke, se nem kékszemű?

2017. szept. 27. 18:59
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Legyen mondjuk 100 ember, mert nincs kedvem % jeleket írni.


45 szőke - 55 nem szőke

60 kékszemű - 40 nemkék szemű


60*2/3=40 szőke, kékszemű


45 szőke közül 40 kékszemű --> 40/45=8/9 része


60 kékszemű, 45 szőke, de 40 mind2 --> 60+45-40= 65 ember szőke vagy kékszemű


100-65=35 % egyik sem

2017. szept. 27. 20:27