Strandon a lángossütőnél a sima lángos 180Ft, a tejfölös 220Ft, a sajtos 240Ft, a sajtos-tejfölös 380FT?

Egy alkalommal az árus összeszámolta, hogy az utolsó 2 órában 30 vásárlóból 8-an kértek sajtot és tejfölt a lángosra,18 olyan vásárló volt, aki kért rá tejfölt, és 15 olyan, aki sajtot. Mennyi bevétele származott a lángosokból az árusnak ebben a két órában?
2017. szept. 27. 16:29
 1/2 anonim ***** válasza:
38%
A strandon te sehol nem veszel ennyiért lángost :D
2017. szept. 27. 16:34
 2/2 anonim ***** válasza:
71%

Rajzolj két karikát, amelyek metszik egymást. A bal oldali a sajt, a jobb oldali a tejföl. Középen van, aki mindkettőt kért.

.

A feladatból tudjuk, hogy 8-an kértek sajtot és tejfölt is. Írd be a 8-at a metszetbe (középre)! 18-an kértek tejfölt. A jobb oldali karikában összesen tehát 18 lesz. Csak tejfölt tehát (18-8)=10 vásárló kért. Sajtot összesen 15 vásárló kért, tehát csak sajtot (15-8)=7. Eddig összesen 7+8+10=25 emberről beszélünk. Mivel 30 vásárló volt, 30-25=5 vásárló volt, aki nem kért semmit a lángosra. A bevétel kiszámolását meghagyom neked.

2017. szept. 27. 16:36