Egy osztály tanulóinak az 50% a közepesnél nem jobb, míg 4/5 része közepesnél nem rosszabb dolgozatot írt?

Hányan járnak az osztályba, ha a dolgozatírásnál senki sem hiányzott, és közepesnél rosszabb dolgozatot hatan írtak? Hányan írtak közepes dolgozatot?
2017. szept. 26. 18:22
 1/2 anonim ***** válasza:

"egy osztály tanulóinak az 50% a közepesnél nem jobb"

ez azt jelenti, hogy 1-es + 2-es + 3-as dogát összesen az emberek 1/2-e írt


"4/5 része közepesnél nem rosszabb dolgozatot írt"

ez azt jelenti, hogy 3-as + 4-es + 5-ös dogát összesen az emberek 4/5-e írt


Ha összeaadjuk a két kifejezést, akkor megkapjuk, hogy 1es + 2es + 3as + 4es + 5ös + 3as száma = 1/2+4/5 = 13/10


1es + 2es + 3as + 4es + 5ös összesen az osztálylétszám, vagyis 1/1=10/10


Ergo a 3asok száma 13/10-10/10=3/10 embernek lett hármasa.


Tudjuk, hogy 1es + 2es + 3as összesen 1/2 és a hármasok száma 3/10.

Ergo az 1es + 2es összesen 1/2-3/10=2/10, ami 6 fő


Ergo 2/10 az 6 fő.

Ebből az osztálylétszám 6*5=30

2017. szept. 26. 18:40
 2/2 anonim ***** válasza:

Az osztálylétszám:x

1/2x írt közepest vagy annál rosszabbat

4/5 x í te t kőzepest vagy annál jobbat

6 ember írt közepesnél rosszabbat


1/2x-6 írt közepes dolgozatot


4/5x-(1/2x-6) aki jobbat írt közepesnél


Ha az osztály létszámából levonjuk a kőzepesnél jobbat és a közepesnél rosszabbat akkor megkapjuk a közepesek számát, tehát


X-[(4/5x-1/2x+6)]=1/2x-6 elvégzed

Felbontva 10x-8x+5x-60-60= 5x-60

7x-120= 5x-60

2x= 60

X=30


Harminc az osztálylétszám


Közepesek száma az elején említett képletbe behelyettesítrd az x-et, tehát

1/2x-6 = (1/2*30)-6=9

2017. szept. 26. 20:09