NAGYON GYORSAN KÉNE!
Hány olyan ötjegyű szám van, melynek a számjegyei monoton nőnek?
Kéne a levezetés, a programkód megvan:
for(i=1;i<10;i++)
for(j=i;j<10;j++)
for(k=j;k<10;k++)
for(l=k;l<10;l++)
for(m=l;m<10;m++)
num++;
Így 1286 ki, de hogyan?
2017. szept. 25. 19:10
1/1 anonim válasza:
Nekem 501 jött ki:
5 különböző számjegy(1-1-1-1-1): 9*8*7*6*5/5*4*3*2*1=126
2-1-1-1: 9*1*8*7*6/4*3*2*1=126
2-2-1: 9*1*8*1*7/3*2*1=84
3-1-1: 9*1*1*8*7/3*2*1=84
3-2: 9*1*1*8*1/2*1=36
4-1: 9*1*1*1*8/2*1=36
5: 9
ez összesen 501, nekem ez jött ki de egyáltalán nem biztos hogy jól csináltam:D