SÜRGŐS! Hogyan számolható ki?


NAGYON GYORSAN KÉNE!

Hány olyan ötjegyű szám van, melynek a számjegyei monoton nőnek?


Kéne a levezetés, a programkód megvan:

for(i=1;i<10;i++)

for(j=i;j<10;j++)

for(k=j;k<10;k++)

for(l=k;l<10;l++)

for(m=l;m<10;m++)

num++;

Így 1286 ki, de hogyan?



2017. szept. 25. 19:10
 1/1 anonim ***** válasza:

Nekem 501 jött ki:

5 különböző számjegy(1-1-1-1-1): 9*8*7*6*5/5*4*3*2*1=126

2-1-1-1: 9*1*8*7*6/4*3*2*1=126

2-2-1: 9*1*8*1*7/3*2*1=84

3-1-1: 9*1*1*8*7/3*2*1=84

3-2: 9*1*1*8*1/2*1=36

4-1: 9*1*1*1*8/2*1=36

5: 9

ez összesen 501, nekem ez jött ki de egyáltalán nem biztos hogy jól csináltam:D

2017. szept. 25. 22:27