Egy oszág lakossága 15millió,100 évvel ezelőtt 9millió volt. Hány %os az évi átlahos népszaporulat?

2017. szept. 25. 18:28
 1/1 anonim ***** válasza:

100 éve 9 millió ma 15 millió,

9 millió=15millió*1/(1+r)^t

9M/15M=1/(1+r)^100--->0.6=1/(1+r)^100--> 0.6=(1+r)^-100 -100 gyök

1.00512=1+r /minusz 1

0.00512=r szor 100

0.51% os az átlagos népszaporulat

én jövőérték számitésként kezeltem lehet ,hogy hibás

2017. szept. 25. 19:39