2017. szept. 25. 18:28
1/1 anonim válasza:
100 éve 9 millió ma 15 millió,
9 millió=15millió*1/(1+r)^t
9M/15M=1/(1+r)^100--->0.6=1/(1+r)^100--> 0.6=(1+r)^-100 -100 gyök
1.00512=1+r /minusz 1
0.00512=r szor 100
0.51% os az átlagos népszaporulat
én jövőérték számitésként kezeltem lehet ,hogy hibás