Matek órán ellenőriztük a feladatot. De csak a végeredményt. Magát a megoldás menetét nem. Valaki lenne szíves kidolgozni nekem? Fontos lenne, nagyon előre is köszönöm!! <3
FELADAT
Karcsi zsebpénzének egyharmad (közönséges tört) részét könyvekre, a maradék 40%-át pedig labdára költötte. Így végül 4800 Ft-ja maradt.
a, Mennyi prnze volt eredetileg?
b, Mennyibe került a labda?
c, Mennyibe kerültek a könyvek?
KÖSZÖNÖM!!
2017. szept. 19. 16:05
1/1 anonim válasza:
Karcsi zsebpénze: x
A könyvvásárlás után marad: 2/3 x
Ennek a 40 százalékát még elköltötte.
A 40% = 4/10, megmaradt tehát a pénz 6/10 része.
Számoljuk ki, hogy ez mennyi!
6/10 * 2/3 x = 12/30 x = 2/5 x
Ez, mint a feladatból kiderül, 4800 Ft, tehát
2/5 x = 4800 Ft
Innen átadom.