Beka26 kérdése:

Hogy kell megoldani ezt a feladatot? Mi amegoldás?


Matek órán ellenőriztük a feladatot. De csak a végeredményt. Magát a megoldás menetét nem. Valaki lenne szíves kidolgozni nekem? Fontos lenne, nagyon előre is köszönöm!! <3


FELADAT

Karcsi zsebpénzének egyharmad (közönséges tört) részét könyvekre, a maradék 40%-át pedig labdára költötte. Így végül 4800 Ft-ja maradt.

a, Mennyi prnze volt eredetileg?

b, Mennyibe került a labda?

c, Mennyibe kerültek a könyvek?



KÖSZÖNÖM!!


2017. szept. 19. 16:05
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Karcsi zsebpénze: x

A könyvvásárlás után marad: 2/3 x

Ennek a 40 százalékát még elköltötte.

A 40% = 4/10, megmaradt tehát a pénz 6/10 része.

Számoljuk ki, hogy ez mennyi!

6/10 * 2/3 x = 12/30 x = 2/5 x

Ez, mint a feladatból kiderül, 4800 Ft, tehát

2/5 x = 4800 Ft

Innen átadom.

2017. szept. 19. 16:10