Analízis III. Az alábbi két példát le tudná vezetni valaki?

[link]
2017. szept. 19. 06:38
 1/2 anonim ***** válasza:

Az első feladat bal fele éppen a zeta-függvény értéke a 2 helyen, vagyis (-1)^2 * (2pi^2)/2 * Bernoulli_2, ami mit ad isten, éppen a feladat jobb fele.


A második log 2. Ha |z|<=1 és z nem pont a mínusz 1, akkor log(1+z)=szumma n eleme N-re: ((-1)^(n+1) * z^n / n). Ez z=1-re kiadja a feladatodat.


Mikor valaminek a kiszámolásához levezetést kérsz, akkor nem árt odaírni, hogy milyen előismeretek tételezhetőek fel rólad. Ha nem csak számolgatás lenne, akkor nagyjából be lehetne lőni a szintet a használt fogalmak alapján, de így kb semmi nem segít. A zeta-függvény bevezetésénél szokott rögtön egymás után jönni ez a két lemma, úgyhogy megkockáztattam, hogy ott tartasz, de igazából nem tudom, hogy neked ez, amit leírtam, használ-e valamit.

2017. szept. 19. 17:19
 2/2 A kérdező kommentje:
Szerintem ez elég lesz, őszintén szólva csak pluszpontos otthoni feladat. Se vizsgán se ZH-n nem lesz hasonló, illetve semmi köze az Anal. III-nak ahhoz a szakhoz, amit tanulok, így csak a pont kell. :)
2017. szept. 20. 07:00