Hogy kell megoldani egy ilyen feladatot kamatos kamattal? Mekkora lesz 700. 000 Ft 2 év alatt felnövekedett értéke, ha az éves kamatláb 8 %, a kamatot 6 hónap után tőkésítik?

2017. szept. 16. 12:00
 1/3 anonim ***** válasza:

t0:kezdeti tőke: 700000

p: kamatláb: 8%, de mivel félévente tőkésítenek, ezért az egy kamatperiódusra eső kamat a 8% fele, tehát 4%

n: évek száma: 2, de mivel félévente tőkésítenek, ezért 2*2=4

tn: az n-dik év végén felvehető összeg

képlet: tn=t0*(1+p/100)n

behelyettesítve: tn=700000*(1+4/100)4=700000*1,044=818901

2017. szept. 16. 23:30
 2/3 anonim ***** válasza:

Bocsi, csak nem teszi felsőindexbe, amit kell, tehát

tn=t0*(1+p/100)nediken

tn=700000*(1+4/100)negyediken=700000*1,04negyediken=818901

2017. szept. 16. 23:33
 3/3 A kérdező kommentje:
köszi szépen
2017. szept. 17. 11:10