2017. szept. 16. 12:00
1/3 anonim válasza:
t0:kezdeti tőke: 700000
p: kamatláb: 8%, de mivel félévente tőkésítenek, ezért az egy kamatperiódusra eső kamat a 8% fele, tehát 4%
n: évek száma: 2, de mivel félévente tőkésítenek, ezért 2*2=4
tn: az n-dik év végén felvehető összeg
képlet: tn=t0*(1+p/100)n
behelyettesítve: tn=700000*(1+4/100)4=700000*1,044=818901
2/3 anonim válasza:
Bocsi, csak nem teszi felsőindexbe, amit kell, tehát
tn=t0*(1+p/100)nediken
tn=700000*(1+4/100)negyediken=700000*1,04negyediken=818901
3/3 A kérdező kommentje:
köszi szépen
2017. szept. 17. 11:10