Hogy kell ezeket felírni tizedestört alakban? (Többi lent)


125 73 25 4

--- --- --- ---

1000 25 18 7


65

---

99

(Ezek törtek akarnak lenni)



2017. szept. 12. 05:38
 1/3 anonim válasza:
70%
Elosztod a számlálót a nevezővel...
2017. szept. 12. 06:57
 2/3 anonim ***** válasza:
30%

Oszd el a számlálót a nevezővel és kész.


125/1000=0,125

73/25=2,92

25/18=1,38889

4/7=0,5714

65/99=0,6566


Négy tizedesjegyre kerekítve.

2017. szept. 12. 07:58
 3/3 Tom Benko ***** válasza:

Ezt használd a matekhoz: [link]


Így használd: [link]

2017. szept. 13. 10:55