Hogy kell két jegyű számjeggyel osztani?


mi az eredménye ennek a számnak?9814:32 4. es vagyok kérlek magyarázzátok el ezt és írjátok le az eredményt!

Válaszotokat előre is köszönöm :)


2017. szept. 7. 13:50
 1/4 anonim ***** válasza:
78%

Ugyanúgy, mint egyjegyűvel.

98-ban a 32 = 3, marad 2.

21-ben a 32 = 0, marad 21.

214-ben a 32 = 6, marad 22.

Az eredmény tehát 306, és marad 22.

2017. szept. 7. 13:55
 2/4 anonim ***** válasza:
Előző leírta szépen a dolgot. Csak annyit jegyeznék meg, a kérdés szépséghibája, hogy "két jegyű számjegy" nem létezik. Van számjegy, ami mindig egy karakter (0-9), és van két jegyű szám, ami két számjegyből áll.
2017. szept. 7. 14:58
 3/4 anonim ***** válasza:
42%

Tehát egy számot egy másik számmal elosztani. Mindegy, hány jegyűek a számok. Azt feltételezem, hogy egyáltalán nem tudsz osztani. Innen indulva.


9814:32

kétjegyű az az osztó, veszünk két jegyet az osztandóból. Ha az első jegye kisebb, mint az osztó első jegye, akkor három jegyet. Megtippeljük az eredményt. 3. Visszaszorzunk, az eredményt kivonjuk a kijelölt részből.

98

-96 = 3*32

-----

2 hozzávettük a következő jegyet és ismételjük az előzőt. Most a tipp: 0

21

- 0 = 0*32

-----

214 folytatjuk a következő jeggyel

-192 = 6*32

-----

22

Mivel több jegy nincs, az eredmény: 306, és maradt 22.

2017. szept. 7. 15:19
 4/4 anonim ***** válasza:
41%
Beírod a számológépbe, az pedig kiírja az eredményt.
2017. szept. 7. 17:01