Valószínűség számításban kéne segítség!?


Egy dobozban 2 fehér és 2 piros golyó van.Találomra kihúzunk 2 golyót.Melyik valószínűbb: a.) két golyó azonos színű lesz b.)két golyó különböző színű?


Értelmes válaszokat előre is nagyon köszi !



2017. aug. 30. 12:28
 1/4 anonim ***** válasza:
74%
Ha kihúzol egy golyót, akkor a dobozban már csak 1 ugyanolyan színű golyó marad és még 2 eltérő színű golyó. Magyarul 1/3 esélyed van arra, hogy ugyanolyan színt húzol ki, és 2/3 esélyed, hogy eltérőt.
2017. aug. 30. 13:51
 2/4 anonim ***** válasza:
78%
Az első golyó mindegy milyen színű, viszont miután kihúztad az elsőt, lesz 2 különböző és 1 azonos színű. Tehát annak nagyobb a valószínűsége, hogy két különböző golyó lesz kihúzva.
2017. aug. 30. 13:53
 3/4 anonim ***** válasza:
78%

Maradjunk a klasszikus megoldásnál:

Az összes esetek száma: (4 alatt a 2)=6 eset

A kedvező esetek száma:

azonos szín esetén: 2 eset (a két fehér vagy a 2 piros)

különböző szín esetén: 4 eset

Így a valószínűségek:

P(azonos)=2/6=1/3

P(különböző)=2/6=2/3

Tehát az utóbbi a nagyobb.


Ha egyenként húzunk visszatevés nélkül, akkor ugyanezek a valószínűségek jönnek ki,

2017. aug. 30. 14:02
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek !!! megy a zöld kéz
2017. aug. 30. 15:04