Egy dobozban 2 fehér és 2 piros golyó van.Találomra kihúzunk 2 golyót.Melyik valószínűbb: a.) két golyó azonos színű lesz b.)két golyó különböző színű?
Értelmes válaszokat előre is nagyon köszi !
2017. aug. 30. 12:28
1/4 anonim válasza:
Ha kihúzol egy golyót, akkor a dobozban már csak 1 ugyanolyan színű golyó marad és még 2 eltérő színű golyó. Magyarul 1/3 esélyed van arra, hogy ugyanolyan színt húzol ki, és 2/3 esélyed, hogy eltérőt.
2/4 anonim válasza:
Az első golyó mindegy milyen színű, viszont miután kihúztad az elsőt, lesz 2 különböző és 1 azonos színű. Tehát annak nagyobb a valószínűsége, hogy két különböző golyó lesz kihúzva.
3/4 anonim válasza:
Maradjunk a klasszikus megoldásnál:
Az összes esetek száma: (4 alatt a 2)=6 eset
A kedvező esetek száma:
azonos szín esetén: 2 eset (a két fehér vagy a 2 piros)
különböző szín esetén: 4 eset
Így a valószínűségek:
P(azonos)=2/6=1/3
P(különböző)=2/6=2/3
Tehát az utóbbi a nagyobb.
Ha egyenként húzunk visszatevés nélkül, akkor ugyanezek a valószínűségek jönnek ki,
4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek !!! megy a zöld kéz
2017. aug. 30. 15:04