Van egy háromszög, meg van adva két oldala és a területe. Hogyan tudom kiszámolni a két oldal által bezátt szöget?
2017. aug. 17. 11:56
 1/3 anonim ***** válasza:

A háromszög területére számtalan képlet van (oké, valaki biztos van olyan őrült, hogy összeszámolgassa őket), ezek közül az egyik azt mondja ki, hogy ha két oldalt és a közrezárt szög szinuszát összeszorzod, majd az egészet elosztod kettővel, akkor a területet kapod. Szépen, betűkkel:


T(ABC) = AB*BC*sin(B)/2


Innen ki kell tudd számolni a keresett szög szinuszát, amiből számológéppel vagy táblázattal meg tudod mondani magát a szöget (vagy, ha szerencséd van, pont egy nevezetes szög).


Megjegyzés/útravaló: Ha nem tudsz elindulni, keress a tankönyvben olyan képletet, ami összefüggést teremt az ismert adatok és az ismeretlen között. Esetleg előtte gondolkodj azon, hogy mit tudsz kiszámolni az ismert adatokból, és olyan képletet keress, ami ezeket köti össze az ismeretlennel.

2017. aug. 17. 12:51
 2/3 anonim ***** válasza:
0%

háhh fogalmam sincs de nem érdekel, mert mint kiderült, nem kell tudnia az embernek ilyen szarokat ahhoz hogy sikeres legyen. hagyd a francba ne írj házit..az ember iskolában rohad reggeltől délutánig, mégis a fele anyagot otthon kell megtanulnia? lol...a tanárok meg nyavajognak a fizetésük miatt. ugybizony dáá

Ilyenkor meg csak döglenek..mit csinál, amíg a többi melós dolgozik? hahhaa. ja én nem vagyok gyári melós mert én király vagyok :D de én most a többi balfa..ról beszélek

2017. aug. 17. 13:22
 3/3 anonim ***** válasza:

Az első csak féligazság, mivel 2 olyan szög is van (az 1 értéket kivéve), amelyeknek szinuszai ugyanannyi, például sin(30°)=sin(150°)=1/2, tehát ha például az van megadva, hogy az oldalak hossza 2 és 2 cm, területe 1 cm^2, akkor ezt az egyenletet írod fel:


1 = 2*2*sin(Ł)/2, ahol Ł a megadott oldalak hajlásszöge. Erre 1/2=sin(Ł) adódik, és itt van az, hogy az Ł szög értéke lehet 30° és 150°, mivel mást nem adtak meg a háromszögről.


A feladat úgy is megoldható, hogy ezt a képletet nem ismered, mivel vissza lehet vezetni derékszögű háromszögre, abban definíció szerint ki tudod számolni az Ł szög függvényében a magasságot, onnantól pedig csak az a*m(a)/2 képletet kell használni a terület felírásához.

2017. aug. 17. 13:28