Milyen összefüggés van a rezgésidő és a rezgésszám között?

2010. máj. 23. 11:46
 1/4 anonim ***** válasza:
69%
Nyissad ki szépen a tankönyved és írd meg egyeüdl a házid.
2010. máj. 23. 11:52
 2/4 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:

Rezgésidő: amely alatt a rezgőmozgás ismétlődő része egyszer játszódik le.

Rezgésszám, frekvencia: megmutatja az egységnyi idő alatt bekövetkező rezgések számát.

Fordítottan arányosak.

2010. máj. 23. 12:02
 3/4 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:

Rezgésidő: megmutatja, hogy mennyi idő alatt végez a test egy teljes rezgést. Jele: T (s) T = 1/f

Frekvencia: megmutatja az egységnyi idő alatt megtett rezgések számát. Jele: f (1/s vagy Hz) f = 1/T

2010. máj. 23. 12:05
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a segítséget

1.-nek : Téged zavar,hogy segítséget kérek? Nyisd ki a könyvedet,mert nekem nincs.

2010. máj. 23. 12:18