Vakaju tud segíteni a törtekben?

Törttel kapcsolatos példák kellenének pl tört osztása egész számmal szorzása ilyesmi.
2010. máj. 19. 19:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Vakaju mindig segít! Vakaju jelenj meg!
2010. máj. 19. 19:39
 2/5 anonim ***** válasza:
Vakaju mindenben tud, ebben is.Ez nem kérdés.
2010. máj. 19. 19:43
 3/5 anonim ***** válasza:
Ki az a Vakaju???xĐ na majd kiguglizom.:P
2010. máj. 19. 19:54
 4/5 A kérdező kommentje:
Kössz a választ... Na de nekem konkrét példák kellenének! a megoldásai.
2010. máj. 21. 20:21
 5/5 anonim ***** válasza:

A tört szorzása egész számmal egyszerű! Egyszerűen csak a számlálót(felső) kell megszorozni az egész számmal.

Pl: 2* 1/3= 2/3

Az osztás sem egy ördöngős feladat. Törtet úgy osztunk, hogy a reciprokával szorzunk.(a reciprok azt jelenti hogy helyetcserél a számláló és a nevező--> 7/8-ból 8/7-ed lesz) Magyarul ha mondjuk 5-tel akarsz osztani, az 5 reciproka az 1/5. Ha mondjuk a 2/3-ot akarod osztani az 5-tel akkor az így néz ki: 1/5 * 2/3 = 2/15

Remélem tudtam segíteni! Ha nem érted nyugodtan írj!

2010. máj. 21. 23:14