2017. jún. 16. 22:05
 1/6 bongolo ***** válasza:
52%

10 000 / 44 millió

(inkább 44 az, mint 43.. de nem ez a fontos persze. A tízezerszerese lesz.)

2017. jún. 16. 22:13
 2/6 Párnahuzat válasza:
tizerzerszer akkora. ez azért elég egyszerű :D
2017. jún. 16. 22:14
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez csak akkor igaz, ha 10000 különböző számkombinációt játszik meg ez a valaki. Egyébként közel 1:44 000 000 az esélye 1 szelvénynek a telitalálathoz.
2017. jún. 16. 22:15
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

Közel a 10000-szerese, de nem pont annyi, valamivel kevesebb.

Pontosan úgy számolható ki, hogy 1-(42999999/43000000)^10000 (1 - nem nyerés esélye/nyerés esélye hatványozva a szelvények számára)

2017. jún. 17. 00:04
 5/6 bongolo ***** válasza:

#4 nem jó, nem közel 10ezerszeres, hanem pontosan.


Akkor lenne annyi, mint amit írtál, ha visszatevéses mintavétel lenne (vagyis ha ugyanazt a kitöltés is azonos eséllyel történne újra), de nem az. Szerintem értelemszerű, hogy minden szelvény különböző módon van kitöltve.


Szóval az elsőnél még (N-1)/N a nem nyerés esélye (N≈44millió), ahogy te is írtad, de a másodiknál már csak (N-2)/(N-1), hisz amit az előbb kitöltöttünk, ugyanazt már nem töltjük ki újra. Aztán (N-3)/(N-2), stb. a k=10ezrediknek (N-k)/(N-k+1).

Mindezek szorzata (N-k)/N, az összes többi kiejti egymást.

Ezt 1-ből kivonva pedig ezt kapjuk:

1 - (N-k)/N = (N - (N-k)) / N = k/N

Vagyis 10 000 / 44 millió

2017. jún. 17. 16:21
 6/6 anonim válasza:

Az ötöslottó esélye pontosan 43 949 268 az egyhez. Forrás szerencsejáték ZRT. Ha 10,000 szelvényt veszel, elosztod a fenti számot és megkapod a esélyed számát! :D Eredmény 4394,9268. Szóval még így sincs nagyon esélyed. 2,500,000 viszont a 10,000 kocka ára 2,5 millió forint! :D

De te 10E szelvényt akkarsz úgy hogy mindegyiken 5 kocka van kitöltve? akkor az 12,5 millió forint és így 878 az 1-hez a esélyed. Lepontozást nem kérek a helyes válaszokat írtam.

2017. jún. 25. 14:40