2017. jún. 11. 20:10
1/6 anonim válasza:
Kérdező, szerinted mekkora tudós kell ezt megválaszolni?
Nem hf véletlenül?
Amúgy egyik mije 12 m?
2/6 anonim válasza:
T= a x b
T:13x12-156 négyzetméter
3/6 anonim válasza:
Nem nyert, nem jó a behelyettesítés a képletbe.
4/6 anonim válasza:
Feltételezem, hogy az egyik oldala 12m.
1. Használd Pitagorasz tételét a másik oldalhoz.
2. Használd a #2 válaszoló képletét a terület kiszámításához, immár helyes értékekkel.
5/6 anonim válasza:
Tételezzük fel, hogy a 12 az "egyik oldal".
T=a*b=12*gyök(13^2-12^2)=60
6/6 Tom Benko válasza:
m^2+n^2=(m+1)^2=m^2+2m+1
n^2=2m+1
n=\sqrt{2m+1}
T=mn=m\sqrt{2m+1}=\sqrt{2m^2+m}
Most m=12 (más lehetőség nem nagyon van), úgyhogy T=\sqrt{300}