Mekkora a téglalap területe, ha átlója 13 m, egyik 12 m?


2017. jún. 11. 20:10
 1/6 anonim ***** válasza:

Kérdező, szerinted mekkora tudós kell ezt megválaszolni?

Nem hf véletlenül?

Amúgy egyik mije 12 m?

2017. jún. 11. 20:15
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

T= a x b

T:13x12-156 négyzetméter

2017. jún. 11. 20:40
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem nyert, nem jó a behelyettesítés a képletbe.
2017. jún. 11. 20:49
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Feltételezem, hogy az egyik oldala 12m.


1. Használd Pitagorasz tételét a másik oldalhoz.

2. Használd a #2 válaszoló képletét a terület kiszámításához, immár helyes értékekkel.

2017. jún. 11. 21:02
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Tételezzük fel, hogy a 12 az "egyik oldal".


T=a*b=12*gyök(13^2-12^2)=60

2017. jún. 11. 21:02
 6/6 Tom Benko ***** válasza:

m^2+n^2=(m+1)^2=m^2+2m+1

n^2=2m+1

n=\sqrt{2m+1}

T=mn=m\sqrt{2m+1}=\sqrt{2m^2+m}

Most m=12 (más lehetőség nem nagyon van), úgyhogy T=\sqrt{300}

2017. jún. 12. 12:09