Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Kémia keresztrejtvénybe...

Kémia keresztrejtvénybe milegyen a megfejtés?

Figyelt kérdés

Csak egy kis fantáziát kérek :) Holnap én és egy barátnőm tartja az órát (ez ilyen szorgalmi valamit..xD) és arragondoltam csinálok egy keresztrejtvényt, de szerintetek mi legyen a megfejtés? Valami kémiával kapcsolatos.. :S


Akik felgmázni jöttek, azoknak VISZLÁT!


2010. máj. 18. 17:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
szubsztitúció?
2010. máj. 18. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Polimerizáció, kémiai egyensúly,reakciósebesség, reakcióhő, borszeszégő, kémcső, tömeghatás, redukálószer ?
2010. máj. 18. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

bocsi, elfelejtettem írni, hogy 8. osztályos vagyok, szóval középiskolás tananyagot lécci ne!:)

első köszi!

2010. máj. 18. 17:09
 4/11 anonim ***** válasza:
entrópia
2010. máj. 18. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Az attól függ! Ti tartjátok az egész órát? Mikor akarjátok a keresztrejtvényt? Én is szoktam a diákjaimnak (töriből, hittanból, magyarból) keresztrejtvényt csinálni vagy az óra elején, s ilyenkor olyan szónak kell kijönni, amiről az óra fog szólni, vagy amivel tovább tudunk haladni.(pl: reformáció - ha aznap a reformációról fogunk tanulni, s akkor a fogalom magyarázattal tudok tovább menni).

A másik lehetőség, ha az óra vége felé van, az összefoglalásnál ,akkor pedig szintén az órához kapcsolódó lehet.

Kémiából? magnéziumszulfát, szőlőcukor, nátriumklorid, szerves/szervetlen kémia, halmazállapot stb.

2010. máj. 18. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Igen, az egész órát mitartjuk, szóval kb. olyan 40 perces lesz. De egész éves anyagból választhatunk, rejtvény után egy feladatsor lesz, aztán egyenletek a táblán:) Valahogy így gondoltuk... Már az évvégi összefoglalásnál járunk, úgyhogy vegyesen lehet. De lesznek csoportfeladatok is vagy felírjuk a táblára, hogy exoterm + endoterm folyamat és egyesével kimennek és odaragasztják a papírt a helyeshez.

Valami ilyesmire gondoltunk, de köszönöm mindenkinek a választ! Ebből már vannak ötleteim!:)

2010. máj. 18. 17:21
 7/11 anonim ***** válasza:
atommag? :D
2010. máj. 18. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

ZSENI VAGY

esetleg: KOCKA VAGY :D

2010. máj. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
kiralitás
2010. máj. 18. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
lakmusz
2010. máj. 18. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!